FDB i Matematička gimnazija uz podršku NLB banke: Primena matematike i informatike u bankarstvu

Saradnja Matematičke gimnazije i Departmana za softversko inženjerstvo i informacione tehnologije Fakulteta za diplomatiju i bezbednost nastavlja sa nizom planiranih edukativnih susreta učenika i vrhunskih eksperata u oblasti finansija i informacionih tehnologija.

Cilj predavanja je upoznavanje učenika sa temama koje su od suštinskog značaja za neposerdnu budućnost, kao što su SAJBER BEZBEDNOST, GEJMING – SIMULIRANJE STVARNOG SVETA, FINANSIJE – ANALITIKA I PREDVIĐANJE, MOBILNE I VEB APLIKACIJE, VEŠTAČKA INTELIGENCIJA, INTERNET STVARI (IOT), AUTONOMNA VOZILA I DRONOVI, BLOCKCHAIN.

Predavanje na temu Primena matematike i informatike u bankarstvu održaće se 22. aprila u 13h u Svečanoj sali Matematičke gimnazije.

Na ove i druge teme kroz primere iz realne prakse u ovoj oblasti govoriće:

• Ivana Dolga – Direktor odeljenja za prediktivne analize i modeliranje rizika
  • Nemanja Jovanović – Softver inženjer u odeljenju razvoja softvera

Ovo i ostala predavanja predavanja vrhunskih eksperata na temu Informacionih tehnologija, omogućio je Departman za primenjeno softversko inženjerstvo i informacione tehnologije.